logo
Provozní dispečink
Hlášení poruch, úpravy parametrů
Tel.: +420 567 300 807
Mobil: +420 603 105 685
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace odběratelům > Jak si stojí cena tepla v Jihlavě ve srovnání s jinými městy v ČR?

Jak si stojí cena tepla v Jihlavě ve srovnání s jinými městy v ČR?

Energetický regulační úřad zveřejnil na svých internetových stránkách výsledné ceny tepla za rok 2012. Přestože k tomuto kroku došlo se zpožděním až na konci roku 2013, jsou výsledky pro naše zákazníky velice příjemné.

Pokud srovnáváme výrobce a dodavatele tepla z centrálních kotelen, kteří používají jako základní palivo především zemní plyn a celkový instalovaný výkon zdrojů přesahuje 20 MW (což je výkon jedné kotelny zásobující sídliště o velikosti jihlavských Březinek), patřila cena tepla účtovaná našim zákazníkům v roce 2012 mezi nejnižší v České republice.

V rámci regionálního srovnání, které nerozlišuje palivo ani instalovaný výkon, si Jihlavské kotelny stojí také velmi dobře.

Uvědomme si, že ve sledovaném segmentu je srovnáván plyn s uhlím nebo s biomasou, teplárna s centrální kotelnou, popřípadě s nízko výkonovou kotelnou.  Pozitivním zjištěním je, že ceny tepla v Jihlavě se za sledované období r. 2012 přibližují k cenám tepla, které je vyráběno z uhlí, což před několika roky, takovéto srovnání cen, nebylo vůbec myslitelné.