logo
Provozní dispečink
Hlášení poruch, úpravy parametrů
Tel.: +420 567 300 807
Mobil: +420 603 105 685
Drobečková navigace

Úvod > O nás

KDO JSME

Vážení čtenáři, vážení zákazníci,

představuji vám JIHLAVSKÉ KOTELNY, obchodní společnost, která je tou nejlepší volbou pro lidi požadující spolehlivost a profesionální přístup v oblasti poskytování energetických služeb. Obchodní společnost JIHLAVSKÉ KOTELNY s.r.o. provozuje centrální a domovní kotelny, včetně příslušných distribučních sítí a předávacích stanic.

Dalšími aktivitami společnosti, které jsou poskytovány v případě zájmu zákazníka, jsou služby v oblasti energetického manageringu a poradenství.

 

Historie společnosti byla velmi bohatá. Privatizační a následné transformační procesy byly ukončeny v roce 1994 vznikem JIHLAVSKÝCH KOTELEN, s.r.o., se stoprocentním vlastnictvím města Jihlavy. Historicky významnou událostí společnosti je rok 2000, kdy se JIHLAVSKÉ KOTELNY, s.r.o. staly členem rakouského koncernu Energie Steiermark AG.

Společníci JIHLAVSKÝCH KOTELEN, s.r.o. jsou město Jihlava (49,16%) a Energie Steiermark AG (50,84%).

 

Vstup silného a stabilního zahraničního partnera přispěl ke zkvalitnění služeb a k  výraznému rozvoji společnosti. Dovolím si tvrdit, že dnes jsme dynamickou úspěšnou společností, na jejíž služby spoléhá na Jihlavsku rok od roku čím dál více obyvatel, přičemž všichni naši zákazníci a klienti se na vlastní kůži znovu a znovu přesvědčují o tom, že jejich spokojenost je naší prioritou. Člověk už se v podstatě stal závislým na pravidelném a optimálním zásobování energiemi a JIHLAVSKÉ KOTELNY jsou garantem těchto energetických služeb. Jistě, nic není zadarmo, ceny energií rostou a růst budou, to nikdo z nás neovlivní. Co ale ovlivnit můžeme, je spotřeba a efektivní využívání energií, jak na straně spotřeby, tak na straně výroby a distribuce.

Obecné zásady a možnosti pro ušetření tepelné energie na straně spotřebitele:

  • investice do zateplení domu, výměny oken
  • snížit teploty v místnostech na optimální úroveň – nepřetápět byt či dům
  • funkční vnitřní regulace topení
  • rozumné větrání a pravidelný servis a údržba topných zařízení

 

Na straně výrobce a dodavatele teplamusí platit – vyrábět teplo v kotlích s účinností 90% a více, dodávat spotřebiteli tepelnou energii s minimálními ztrátami a především v takovém množství, které odběratel požaduje a efektivně spotřebuje.

Počet zrealizovaných projektů, objem vynaložených finančních prostředků výrobních a distribučních energetických zařízení a komplexní energetická analýza (od roku 1996 pravidelně aktualizovaná) nás opravňuje k identifikaci problému v celém řetězci výroby, tj. od kotelny počínaje přes distribuci a jednotlivými odběrnými místy konče. Máme přehled o cenách tepla v celorepublikovém měřítku a právě souhrn všech těchto informací nám umožňuje diagnostikovat problém v dané lokalitě a místě.

  

Aby tyto stránky byly zajímavé a přinášely Vám informace, měla by existovat určitá forma spolupráce. Rádi bychom od Vás zákazníků, čtenářů uvítali určitou zpětnou vazbu na zpracovaná témata a informace o tom, co Vás zajímá a o čem si rádi přečtete.

Společnost připravuje řadu projektů, se kterými Vás budeme pravidelně seznamovat právě na těchto stránkách.